تبلیغات
بزرگترین مرجع دانلود تمرینات,مسابقات واطلاعات روز رشته های ورزشی - تاریخچه بوكس
تبلیغات
آرشیو دانلود ها
» دانلود آموزش نینجوتسو
» دانلود تمرینات بدنسازی
» دانلود مسابقات بدنسازی
» دانلود آموزش بوکس
» دانلود مسابقات بوکس
» دانلودمسابقه کیک بوکسینگ
» دانلود آموزش کیک بوکسینگ
» دانلود آموزش یو اف سی
» دانلود مسابقات یو اف سی
» دانلود آموزش موی تای
» دانلود مسابقات موی تای
» دانلود آموزش یوگا
» دانلود آموزش شنا
» دانلود آموزش ایروبیک
» دانلود آموزش ژیمناستیک
» دانلود آموزش فوتبال
» دانلود آموزش کشتی
» دانلود آموزش هاپکیدو
» دانلود آموزش آیکیدو
» دانلود آموزش دفاع شخصی
» دانلود آموزش کاراته
» دانلود آموزش کونگ فو
» دانلود آموزش تکواندو
» دانلود آموزش ووشو
» دانلود آموزش بسکتبال
» دانلود آموزش شطرنج
» دانلود آموزش جودو
» دانلود آموزش جیت کان دو
» دانلود آموزش سامبو
» دانلود آموزش جوجیتسو
» دانلود آموزش کاپوئرا
» دانلود آموزش پارکور
» دانلود آموزش وینگ چون
» دانلود آموزش سانشو
» دانلود آموزش نانچیکو
» دانلود آموزش پاورلیفتینگ
» دانلود آموزش اسکریما
» آموزش ایروبیک
» بیوگرافی بدنسازان
» عکس های کای گرین
» ::::::::::بدن سازی
» دانلود بدن سازی
» عكس های جی كاتلر
» عكس های رونی كلمن
» مقالات بوكس
» مقاله بدنسازی
» دانلود متفرقه
» آموزش جوجیتسو
» آموزش موتای
» آموزش كیوكشین
» آموزش بوكس
فروشگاه
:: اَبر برچسبها
نویسندگان
 " امروز: "

تمرینات باشگاهی جی كاتلر تمرینات باشگاهی رونی كلمن

تاریخچه بوكس

› دسته : مقالات بوكس  ورزشكار :()

مسابقات ورزش بوکس ,بطور رسمی در 677 سال قبل از مسیح در بیست و سومین بازی المپیک در هاین که اولین نبرد این ورزش است ,شروع شده و ,ابراستوس اهل سمیرنا در این مسابقه فاتح و قهرمان شناخته شد.

این‌که قدیمیترین نبرد بوکس به چه نوع صورت گرفت و چگونه با یکدیگر می‌جنگیدند معلوم نیست. چنانکه در تواریخ روم ذکر شده است, که طرفین مشت‌های خود را به چرم‌های خامی محکم بسته, و سعی می‌کردند که با ضربات محکمی از این ,مشت‌های سخت و سنگین حریف, را از پای در آورند. البته این مسابقات بدون رعایت وزن, بدن انجام می‌شد.

ملائکوماس که پدرش نیز چهل و پنج سال بعد از مسیح فاتح بوکس و قهرمان المپیک گردیده بود عموم رقیبهای خود را تنها با فن (نه با زور و قدرت) مغلوب می‌ساخت. مسابقه‌هایی که بدین صورت وقوع می‌یافت بدون انقطاع بود و دائماّ در میدان‌های مسابقه یک ورزشکار با قهرمانان آماده بنبرد بوده و هرکس که از بین تماشاچیان داوطلب مسابقه بود دست خود را بلند می‌کرد. ملائکوماس قهرمان رومی که در اکثر نبردها ورزشی بدین نوع فاتح می‌گردید بالاخره در یک مسابقه که حریف او کشته شد اشتهاری بسزا یافت. در این مسابقه‌ها قهرمانان دوره امپراتوری روم دستهای خود را باآلتی شبیه به دستکش که روی آن میخهای محکم فولادی کوفته شده بود مجهز می‌کردند و نیز یک نوع دستکش مخصوص دیگر ,که از چرمهای سخت و محکم در دست می‌گرفتند ,و مسابقه را شروع می‌کردند. با استفاده این ,دستکشها در هر مسابقه یکی ,از دو طرف حتماً سخت مجروح یا مقتول, می‌شد سبب شد که مسابقه‌های بوکس بدین شکل ترک شود. در واقع بازی, بوکس با از بین رفتن مسابقه‌های المپیک توأم گردیده و در, سال ۴۰۰ بعد از میلاد قهرمانان ورزشهای ,مختلف بوکس را به کلی فراموش کردند. در همان عصر یا چند ,قرن بعد ورزش کشتی گیری که مخاطرات ان کمتر از اینگونه, بوکس‌ها نبود متداول شد و از ورزشهای ,عمومی گردید.

مقارن با آغاز قرن هیجدهم مجدداَ بازی بوکس و کشتی گیری که هر, دو از بین رفته بودند شروع شد بطوریکه حکایت می‌شود, یک نفر کشیش ایتالیایی که نامش سن برنادن بود به جوانان عصر خود فن بوکس ,را می‌آموخت و منظورش از این عمل این بود, که دوئل (مبارزه با شمشیر) را که پیوسته, به مرگ یکی از دو حریف پایان می‌یافت منسوخ نماید ,و به جای آن نبرد با مشت که خطر آن کمتر است متداول کند, سن برنادن رواج این فن را یک نوع احسان و نیکوکاری می‌دانست, از این رو او را پدر بوکس نامیده اند.

در لندن هم یکی از استادان شمشیر بازی, به نام جمس فیک مدرسه ورزش بزرگی دائر کرد ,که گذشته از تعلیم شمشیر بازی و نیزه‌پرانی و غیره فنون بوکس, را نیز به شاگردان خود می‌آموخت.

 

 

جمس فیک برای مشت‌زنی قواعد و قوانین مخصوصی وضع نکرد بلکه مثل امروز محوطه‌ای که اطراف آن با طناب محصور است, ایجاد کرد و به شاگردان خود چنین اجازه داد ,که در حین بوکس حق دارند یکدیگر را گرفته و به شکل کشتی به زمین زنند, در این کشتی‌گیری هر کس که بر زمین نمی‌خورد فاتح محسوب می‌شد, برای این چنین مسابقه‌ها چنانکه ذکر شد ,قواعد خاصی وضع نشده بود از این لحاظ بسیار خطرناک می‌شد ,و داوطلبان بوکس پس از محاربه مشت و گلاویز شدن با یکدیگر ,گاهی هر دو به زمین می‌خوردند و در نتیجه تعیین و معرفی ,فاتح بسیار مشکل می‌شد.

پس از ایجاد بوکس به این صورت یکی از استادان ورزشکار انگلیسی موسوم به چک بروکتون, در سال ۱۷۴۹ در مسابقه‌ای که داور ,قوانین و دستورات مخصوص وضع کرد, وسعت میزان مسابقه و عده اشخاصی که حق ورود به محوطه میدان بازی را داشتند معلوم کرد, ولی هنوز این بازی به طور رسمی معمول نشده بود ,و در هر جا که مشت زن‌ها مسابقه می‌دادند ,پلیس آنها را متفرق می‌ساخت.

 

 

در قرن هیجدهم با اینکه انواع ورزشها, در انگلستان بحد اعلاء ترقی خود رسید و قهرمانان بسیاری ,دیده می‌شد به این دلیل هیچ اهمیتی به این ورزش نمی‌دادند ,که آن را ورزشی خطرناک می‌دانستند, زیرا تصور می‌شد که یکی از داوطلبان حتماً بایستی کشته ,یا سخت مجروح گردد.

جون جاکسون که از استادان بوکس قرن هیجدهم بود ,تدریجاً بوکس را رسمی کرد و چون خود استاد بی نظیری بود ,در هر مسابقه مبالغ هنگفتی عاید او گردید زیرا از همان موقع جوائز سنگینی برای قهرمانان این فن معین شده بود, این شخص اولین مشت زن و قهرمان عصر خود بود و توانسته بود ,این ورزش را در دنیا رواج دهد.

در سال ۱۸۳۵ جمس پورله ورزشکار انگلیسی این ورزش را به آمریکا برد, ولی پیشرفت آن به قدری سریع بود و به اندازه‌ای آمریکائی‌ها به این ورزش راغب بودند ,که در سال ۱۸۶۰ یعنی ۲۵ سال پس از ورود این ورزش در آمریکا جون سن هیس آمریکایی توانست ,در سرزمین انگلستان که این بازی وضع شده و قرنها قهرمانان دنیا از آن مملکت بوده‌اند, فاتح گردد و در تمام دنیا بی رقیب باشد.

 

 

با آنکه جک بروگتون مدتها بود که دست کش مخصوص بوکس را اختراع کرده بود ,ولی بیش از یکی دو مورد آن را به کار نبرده بودند ,و در اکثر مسابقه‌ها با مشت گره شده و بدون دست کش با یکدیگر می‌جنگیدند, از همین جهت مدت مسابقه و دوره آن خیلی طول می‌کشید طویل‌ترین دوره‌ای بوکس ,که در سال ۱۸۲۴ در ۲۳ ژوئیه بین قهرمانان آمریکائی میکه مادن ,و بیل هایس انگلیسی در انبرگ انگلستان انجام شد, این مبارزه جمعاَ شش ساعت و سه دقیقه بطول انجامید.

ورزش بوکس با وضعیت کنونی از سال ۱۸۹۰ یعنی پس از آنکه مارکیز کوئینزبری قواعد جدیدتری وضع کرد, و استعمال دست کش بوکس را رسمی کرد شروع شد, او مدت هر دوره بوکس را سه دقیقه و فواصل بین دورها را یک دقیقه معین کرد ,و چون این دستور می‌توانست نتیجه نیکویی برای ورزیدن و رفع خستگی بشود از طرف عموم ورزشکاران دنیا قبول شد, و طریقه‌ای که کینز معین کرده بود متداول و مرسوم گردید.

برای اولین دفعه مسابقه با وضع جدید ,در سال ۱۸۹۲ در هفتم سپتامبر در ارولئون بین جون سولیوان آخرین قهرمان, مشت‌زن بدون دست کش که قهرمان ,تمام آمریکا بود و جوانی بیست و شش ساله موسوم به جمس می‌کوربت که او نیز, آمریکائی و ار رقیب خود دو سال کوچک‌تر بود ,انجام و پس از ۲۱ دوره (راند) مبارزه قهرمان قدیم دنیا که بدون دستکش عنوان و مقام عجیبی پیدا کرده بود ,مغلوب قهرمانی شد که با دستکش بوکس را آموخته بود.

 

 

› نویسنده : مربی فنی  › تاریخ : 1390/03/9
تبلیغات
مطالب قبلی
» بیوگرافی و زندگینامه بیت الله عباسپور + آلبوم عکس
» دانلود آموزش اسکریما فیلیپینی با دو چوب
» دانلود آموزش و تمرین لیفت امین تقی پور
» آموزش نانچیکو توسط استادابوبکری کونگ فوتوآ
» دانلود آموزش ساندا بهترین ووشو سانشو
» دانلود آموزش ضربات پا در وینگ چون
» دانلود آموزش پارکور اساسین
» دانلود آموزش کاپوئرا برزیلی
» دانلود جوجیتسو مسابقات جنوب کشور - شهریور ۹۴
» دانلود آموزش سامبو و تکنیکهای خیابانی
» دانلود جیت کندو کالی اسکریماسبک بروسلی استاد شورکی
» دانلودآموزش جودو استاد جناب زاده فنون خاک
» دانلود فیلم آموزشی شطرنج تاکتیک های نیمه اسلاو
» دانلود آموزش بسکتبال توسط مایکل جردن
» دانلود آموزش ووشو حرکات نیزه
» دانلود آموزش تکواندو فیلیپینی موم دولیو
» دانلودکونگفو کاراته تکواندو خنده دار کرکر خنده
» دانلود مسابقات جهانی کاراته مردان ۲۰۱۲
» دانلود آموزش دفاع شخصی و دعوا
» دانلود آموزش اجرای چند تکنیک آیکیدو توسط یوسف نظری
» دانلود آموزش هاپکیدو توسط استاد نقیبی
» آموزش کشتی توسط مربی تیم ملی روسیه
» دانلود آموزش مهارت های فوتبال
» دانلود تمرین آمادگی جسمانی ژیمناستیک در طبیعت
» دانلود آموزش حرکت شکم ایروبیک بانوان
» دانلود آموزش جامع شنا
» آموزش یوگا فقط در ۱۵ دقیقه با کیفیت HD
» دانلود مسابقات موی تای شهرستان شیروان
» دانلود آموزش تمرین شدید بدن در موی تای
» دانلود مسابقات کیک بوکسینگ wka ایران-تهران
» لیست کامل مطالب ارسالی
آرشیو ماهیانه
تبلیغات


حدیثی از رسول اكرم(ص)
ارتباط با ما
:. چت با مدیریت .:

تلفن:
آمار سایت
:: صفحات جانبی